Magazín ze světa financí

Aktuální informace ze světa peněz

Pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla neboli povinné ručení je jednou z těch pojistek, které musí sjednat každý majitel nebo provozovatel daného dopravního prostředku. Když už tu je ona povinnost pojistku mít, hledí většina lidí na to, aby stála co nejméně. Ovlivnit to může jak charakteristika pojistky, tak typ pojišťovaného auta.

Přejít na článek

Exekuce je velkým strašákem současné doby. Bojí se jí hlavně lidí, kteří mají dluhy, které dlouhodobě neřeší. Jednoho dne může vše dojít do stavu, že na jejich dveře takzvaně zaklepe exekutor. Fakt je takový, že mnoho exekutorů dnes dlužníka ani nenavštíví. Mají i jiné možnosti, jak dluh vymoci. Mezi ty se řadí exekuce na plat, nebo exekuce na účet.

Přejít na článek

Každé vozidlo provozované na tuzemských komunikacích jej musí ze zákona mít, bez pojistného by byla jakákoliv jízda velkým rizikem, nikdy totiž nevíme, co se může stát. Už řadu let je u nás povinné, řidiči sbírají bonusy za jízdu bez nehod a volí mezi čtvrtletní, pololetní nebo roční frekvencí plateb pojistného. A někdy také zvažují, za jakých podmínek je možné toto povinné ručení ukončit. Někdo automobil prodá, jiný se rozhodne z nějakého důvodu sešrotovat. Velmi často se také někteří řidiči rozhodnou změnit pojišťovnu, protože dostanou výhodnější nabídku a meziročně tak mohou ušetřit zajímavé peníze.

Přejít na článek

Možná vás už ani nepřekvapí částka, kterou si ročně lidé půjčí. 220 miliard je opravdu velká suma peněz, nicméně rok 2017 překonán nebyl, tam banky půjčili ještě více financí. Objem hypoték v prosinci 2018 klesl oproti předchozímu období o 25,8 %. Útlum se snaží vyřešit nové postupy, které banky začínají používat, patří mezi ně regulace úrokových sazeb a v některých případech dokonce snížení sazeb.

Přejít na článek

V našem světě se stále něco mění, a to včetně předpisů, vyhlášek, nových pravidel, zákonů a tak podobně. Člověk se v tomto koloběhu jednoduše ztratí a těžko pak dohledává, co všechno vlastně musí udělat. Nejinak tomu je také v oblasti automobilové dopravy, konkrétně vaší povinné výbavy. Předpisy ohledně povinné výbavy se neustále upravují, takže není jednoduché aktuální podobu neustále sledovat. Máme pro vás průvodce povinnou výbavou pro rok 2019.

Přejít na článek

Už jste slyšeli pojem SOLUS? Pokud ano, možná máte i určitou představu o tom, co to je. V dnešním článku se ale na fungování sdružení SOLUS podíváme pořádně zblízka.

Přejít na článek

V loňském roce provedla organizace Člověk v tísni velice zajímavou a obsáhlou analýzu úvěrového trhu. Zaměřila se na bankovní i nebankovní poskytovatele půjček a srovnala kvalitu nabízených produktů podle celé řady zásadních kritérií. A jaké jsou výsledky?

Přejít na článek

Dluhová past sklapla. Někteří lidé se snaží ji opustit pomocí půjčky. Takovým řešením si ale mohou spíš utahovat smyčku. Naštěstí pro ně není získání úvěru v insolvenci nebo exekuci snadné – ba je to naopak nemožné.

Přejít na článek

Skóring anebo bonita. To jsou slova, která budeme v následujícím článku skloňovat nejčastěji. Právě ony vám totiž mohou otevřít, nebo naopak zabouchnout dveře k získání půjčky. Pokusíme se proto trochu poodkrýt roušku jejich tajemství. Lepší „vhled“ do těchto záležitostí vám totiž může pomoci například zjistit, kde jste při zamítnuté žádosti udělali chybu a co byste měli dohnat, abyste svou bonitu zvýšili a uspěli.

Přejít na článek

Ceny nemovitostí neustále stoupají a málokterý běžný občan si může dovolit zaplatit jejich plnou cenu ze svých vlastních úspor. Proto se nejlepším možným východiskem stává sjednání hypotéky, která má za úkol chybějící částku doplnit. Alespoň tak tomu bylo v letech minulých. Jenže ani podmínky pro získání hypotéky bohužel nejsou napříč posledními roky fixní a dokáží mnohým žadatelům pořádně znepříjemnit život. Jaké změny v této oblasti přinesl říjen roku 2018? A koho se novinky nejvíce (neblaze) dotkly? Na to všechno se vám dostane odpovědí prostřednictvím tohoto článku.

Přejít na článek

Rok 2016 byl pro svět financí v mnoha ohledech skutečně zlomový. V platnost totiž první prosincový den vstoupil nový zákon o spotřebitelském úvěru, který přinesl řadu novinek. Přispěl k daleko větší regulaci trhu s úvěry a zásadně dopomohl i ke zlepšení ochrany samotných dlužníků. Bohužel se ale podepsal i na hypotékách, které zdražily a díky tomu se mnohým lidem začaly pomalu rozplývat sny o vlastním bydlení. To byl rok 2016 – rok finanční revoluce. A to jsme teprve na začátku.

Přejít na článek

Vybrat půjčku nemusí být jednoduché. Je mnoho věcí, na které je třeba dát si pozor, které je třeba projít a u kterých je nutná určitá dávka obezřetnosti. Jelikož se úvěr nehledá každý den, nemusí každý přesně vědět, na co hledět a hlavně na co si dát pozor. Náš článek bude dobrým vodítkem pro každého, kdo při výběru půjčky nechce naletět a chce vybrat tu nejlepší a nejvýhodnější.

Přejít na článek

Starší články

Výše půjčky

10 000 Kč - 800 000 Kč

Doba splatnosti

6 - 84 měsíců

Zpracování

ihned

Katalog půjček

Srovnejte si půjčky podle sebe a vyberte si tu pravou.

Srovnat půjčky