Srovnání hypoték všech bank do 2 minut Splňte si svůj sen a bydlete ve vlastním

  • Můžete si vybrat tu nejlevnější a nejvýhodnější hypotéku

  • Nabídky od 10 bank na jednom místě

  • Kompletní srovnání hypotečního trhu online a zdarma

  • Speciální slevy až 0,5 % z úroku

Pokračovat do kalkulačky

Hypotéka od České pořitelny Hypotéka od ČSOB Hypotéka od Equa Bank Hypotéka od FIO banky Hypotéka od Hypoteční banky Hypotéka od Komerční banky Hypotéka od mBank Hypotéka od Moneta Money Bank Hypotéka od Raiffeisenbank Hypotéka od Wüstenrot
Sleva na úrokové sazbě

Speciální slevy z
úroků

Během 2 minut zjistíte, kdo vám půjčí

Zjistěte, která
banka vám půjčí

Srovnáme vám až 10 bank najednou

Nabídka od 10
bank najednou

Porovnání hypoték do 2 minut

Stačí pár kliknutí

Splňte si svůj sen a bydlete ve vlastním během 2 minut!

Pokračovat do kalkulačky

Srovnání hypoték pro rok 2020

Základní informace o hypotékách

Když se člověk rozhodne pro splnění snu o vlastním bydlení, mohou ho limitovat finanční prostředky. Ty není nutné mít pouze našetřeny, jelikož je možné si je také půjčit. Populárním produktem, pokud mluvíme o financování vlastního bydlení, jsou stoprocentně hypotéky. Náš reklamní katalog je pomocníkem pro každého, kdo hledá tu pravou. Základem hypoték je rozhodně fakt, že se jedná o půjčku, která je zajímavá tím, že umí nabídnout i miliony korun českých. Další charakteristikou je také fakt, že se jedná o půjčku, která láká také celkem příznivou úrokovou sazbou. Ta se však může napříč jednotlivými poskytovateli lišit. U nás zjistíte, jak si ti jednotliví stojí.

Hypotéka může být dostupná v různých charakteristikách

Jelikož je hypotéka velmi poptávaným úvěrovým produktem, je celkem jasné, že může být spojena s řadou různých charakteristik. V našem reklamním katalogu si provedete srovnání a budete moci zjistit, která varianta pro vás bude zaručeně tou nejlepší, která existuje. Možností, které jednotliví poskytovatelé nabízejí, je celá řada. Standardem je dnes účelová hypotéka, kterou je možné využít hlavně na stavbu, stejně jako na koupi, ale také na rekonstrukci nemovitosti. Jedná se o jednu z nejvyhledávanějších možností i v našem reklamním srovnávači.

Stejně tak existuje i varianta neúčelová, která je označovaná jako americká hypotéka. I tu lze využít jak k daným možnostem, tak k jakýmkoliv jiným. Nutno dále dodat i to, že její výhodou je to, že není nutné jakékoliv konkrétní informace o využití nikam a nijak dokládat. Jedná se o zajímavou alternativu běžné půjčky, která je specifická tím, že je možné získat podstatně větší sumy peněz, než je tomu u standardního spotřebitelského úvěru.

Hypotéky nabízejí vysoké sumy na delší dobu

Dalším zajímavým specifikem tohoto typu půjček je i to, že se částky pohybují spíše ve vyšších sumách. To dokládá i naše srovnání, kde je možné podívat se na to, jaké jsou na trhu varianty a čím konkrétně jsou také specifické. Obvyklé je, že je možné získat peníze v řádech stovek tisíc, až jednotkách, nebo také desítkách milionů. Výše částek se může napříč poskytovateli lišit. Ten, který bude vašim potřebám vyhovovat, vám online kalkulačka, tedy náš reklamní přehled hypoték jednoduše ukáže.

Specifikem hypoték je také delší doba splácení. Náš přehled mapuje i tyto informace, které mohou být napříč jednotlivými poskytovateli také různé. Obvyklé však je to, že se hypotéky splácí jednotky, ale spíše desítky let. Jde o naprosto běžnou věc. Nejkratší, ale i nejdelší doby splácení mohou být samozřejmě různé, s ohledem na charakteristiku daného úvěru konkrétního poskytovatele.

U nás nejdete informace o bankovních, ale i nebankovních hypotékách

Náš reklamní přehled je ideální pro toho, kdo si chce udělat jasný přehled o tom, jak to na úvěrovém trhu funguje a jaké jsou v segmentu hypoték možnosti a také podmínky. Klasikou jsou bankovní hypotéky, na jejichž charakteristiku se můžete také jednoduše podívat. Banky jsou obvykle spojeny s nižší úrokovou sazbou, ale zároveň s náročnějšími podmínkami získání. A to především pokud jde o příjem žadatelů a také jejich celkovou bonitu. Mohou nabízet jak klasické účelové hypotéky, tak často nabízejí také hypotéky neúčelové, které jsou alternativou ke klasickým půjčkám.

Vybírat můžete také nebankovní hypotéky, kde je poskytovatelem konkrétní nebankovní společnost. I tady jsou možnosti celkem rozmanité, což náš reklamní katalog jenom potvrzuje. Zajímavým faktem je zde to, že nebankovní poskytovatelé nabízejí výhradně jenom varianty neúčelové. Peníze lze využít na cokoliv. Bez nutnosti dokládat na co přesně budou, stejně jako bez nutnosti dokládat za co přesně byly utraceny.

Často kladené otázky

Jaké částky nabídne hypotéka?

Na rozdíl od spotřebitelských půjček dokáže hypotéka nabídnout sumy, které jsou řádově vyšší. Konkrétní výše částek se samozřejmě odvíjí od samotného poskytovatele. Obecně lze říci, že se částky řádově pohybují od stovek tisíc, až po desítky milionů. Konkrétní možnosti vám pomůže poodhalit náš reklamní přehled hypoték.

Na jak dlouho jsou hypotéky poskytovány?

Konkrétní lhůta s poskytováním hypoték se odvíjí hlavně od toho, od jakého poskytovatele je žádána. Jelikož se však mluví o tom, že hypotéka je dlouhodobým úvěrem, odpovídají tomu i lhůty, na jak dlouho je poskytnuta. Jedná se o roky, stejně jako o desítky let. Standardem je spíše možnost číslo dvě. Konkrétní možnosti ukáže náš reklamní katalog.

Na co může být hypotéka využita?

Tento úvěr je možné rozdělit na dvě kategorie. První je klasická účelová hypotéka, kde je nutné dodržet podmínky poskytovatele. Obvyklé je to, že se peníze použijí na stavbu, rekonstrukci, nebo také koupi nemovitosti. Druhou možností je takzvaná americká hypotéka. Jedná se o úvěr neúčelový a tak je na každém, na co peníze využije. Není nutné konkrétní využití ani nikde uvádět, ani není třeba ho následně dokládat.

Jak vysoký je úrok?

Hypotéky jsou obecně považovány za nejvýhodnější možnosti na našem trhu. Tomu odpovídá také úroková sazba, kterou mají. Nutno říci, že ta se může lišit napříč poskytovateli. Náš reklamní katalog hypoték vám může ukázat, jak na tom jednotliví poskytovatelé jsou. Obecně můžeme říci, že standardem je dnes úroková sazba, která se pohybuje v nižších jednotkách procent.

Jaké jsou podmínky získání?

Podmínky, které má hypotéka, se odvíjí od dvou věcí. První jsou požadavky legislativní, které souvisí hlavně s ručením konkrétní nemovitostí s určitou hodnotou. Dále nelze zapomínat na požadavky konkrétních poskytovatelů. Ty už souvisí s tím nejdůležitějším, čímž je samozřejmě bonita žadatelů. Zde se posuzuje především výše příjmu a závazků.

Kdo si může o hypotéku požádat?

Každý, kdo splňuje podmínky. Naše kalkulačka, tedy náš reklamní přehled hypoték je zaměřený také na to, co jednotliví poskytovatelé vyžadují. Nutno říci, že hypotéky jsou zajímavé tím, že si o ně nemusí žádat vždy jenom jednotlivec. Je možné požádat si i ve více lidech a využít takzvaného spolužadatele. Tím se logicky zvyšuje šance na získání i vyšší finanční částky.

Jakou nemovitostí lze ručit?

Vždy platí jedno důležité pravidlo. Výše poskytnuté částky se odvíjí také od výše hodnoty nemovitosti, kterou je ručeno. Čím má vyšší hodnotu, tím více peněz je možné získat. Ručit je obvykle možné bytem, stejně jako rodinným domem, ale i pozemkem. Jsou však poskytovatelé hypoték, kteří mohou akceptovat i jiné druhy nemovitostí, jako třeba rekreační a jiné objekty.

Poskytují hypotéky jenom banky?

Rozhodně ne. Bankovní hypotéky jsou sice nejznámější, ale nejsou jedinou možností. Banky nabízejí jak klasické účelové, tak mohou nabízet i varianty americké – neúčelové. Dále existují také nebankovní hypotéky, které jsou výhradně neúčelové. V našem přehledu najdete několik nebankovních poskytovatelů, kteří je pro žadatele nabízejí.

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

Je třeba zmínit, že vzhledem k poskytovaným částkám je nutné počítat i s náročnějším schvalovacím procesem. Nejenom, že trvá delší dobu posuzování bonity. Také je nutné přihlédnout k tomu, že je nutné mít i odhad nemovitosti, který souvisí s její hodnotou. Vlivem toho je vhodné počítat s tím, že hypotéka může být vyřízena spíše v rámci několika týdnů.

Co je to fixace hypotéky?

Jedná se o lhůtu, po kterou je fixována zvolená úroková sazba. Může trvat měsíce, stejně jako roky. Pokud je očekáváno zvyšování úrokových sazeb, je vhodné volit fixaci spíše delší. Pokud je naopak očekáváno, že úrokové sazby budou klesat, je naopak na místě volit fixaci hypotéky, která bude spíše v kratší lhůtě.