Půjčky od soukromých osob

NEJLÉPE HODNOCENÉ PŮJČKY - červen 2024

Neoblíbenější půjčky roku 2024

Super půjčka ihned na účet

Blesková půjčka na nečekané výdaje, kterou snadno splatíte.

Výše půjčky

1 000 - 30 000 Kč

Rychlá Razdva půjčka

Prověřená a dostupná půjčka bez zbytečných průtahů.

Výše půjčky

5 000 - 10 000 Kč

Zonky půjčka od lidí

Férová půjčka od lidí s předčasným splacením zdarma

Výše půjčky

5 000 - 1 200 000 Kč


Půjčky od soukromých osob

Velké nebankovní půjčky s dlouhou splatností

Výše půjčky

5 000 - 1 200 000 Kč

Doba splatnosti

12 - 120 měsíců

Vlastnosti půjčky

 • Typ půjčky: P2P
 • Výše půjčky: 5 000 - 1 200 000 Kč
 • Vyplacení: na účet
 • Rychlost zpracování: ihned

Výhody půjčky

 • Půjčka od lidí pro lidi
 • Úrok srovnatelný s bankou
 • Předčasné splacení půjčky zdarma
 • Online schválení

Využití půjčky

 • Půjčka na cokoliv
 • Nákup služeb
 • Zařízení bytu
 • Splacení méně výhodných půjček

Reprezentativní příklad: Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.

Mám zájem

Výše půjčky

10 000 - 600 000 Kč

Doba splatnosti

6 - 72 měsíců

Vlastnosti půjčky

 • Typ půjčky: nebankovní
 • Výše půjčky: 10 000 - 600 000 Kč
 • Vyplacení: na účet
 • Rychlost zpracování: ihned

Výhody půjčky

 • Půjčka od lidí pro lidi
 • Prověřená platforma
 • Online schválení

Využití půjčky

 • Pořízení čehokoliv
 • Nákup auta
 • Rekonstrukce bytu
 • Splacení méně výhodných půjček

Reprezentativní příklad: Půjčka ve výši 50 000 Kč se splatností 72 měsíců a úrokovou sazbou 9 % ročně má měsíční splátku 901 Kč. Jednorázový poplatek vydlužitele za zpřístupnění peer-to-peer platformy bankerat.cz činí 3 469 Kč. Tento jednorázový poplatek je splatný zapůjčiteli. Půjčka spolu s úrokem je splatná zapůjčiteli platformy bankerat.cz, který zápůjčku poskytl. Celková částka splatná dlužníkem 64 872 Kč. Při zahrnutí jednorázového poplatku do výpočtu RPSN, vychází RPSN 11,73 %. Bez registru: ne, bez doložení příjmu: ne

Mám zájem

Půjčky od soukromínků a soukromých osob

Základní informace o půjčkách

Není vždy pravidlem, že poskytovatelem konkrétní finanční částky musí být jenom instituce v podobě banky, nebo že se naopak musí jednat o produkt, kterým je klasická nebankovní půjčka, kdy peníze poskytuje konkrétní nebankovní společnost. Hitem poslední doby je i varianta třetí. Ta se běžně používá ve světě a u nás před několika lety začala také. Jedná se o půjčky od soukromých osob. V souvislosti s nimi se mluví o takzvaných P2P půjčkách, které jsou zajímavé v tom, že dokážou spojit osoby, které mají peníze a chtějí vydělat s osobami, které je potřebují a chtějí půjčit.

Jakou podobu má půjčka od soukromé osoby?

Nutno říci, že ta správná půjčka od lidí má podobu jenom jednu jedinou. Pomineme totiž nabídky různých lichvářů, kteří jsou na hraně zákona a peníze od nich rozhodně nejsou to pravé, co byste si měli žádat. Pomineme také to, že soukromé osoby půjčí peníze přímo. Ani to dnes není možné, jelikož kdo chce půjčovat peníze, ten potřebuje potřebné licence a také povolení od ČNB. Je jasné, že soukromá osoba jako nepodnikatel danou licenci nemůže získat.

Ta pravá půjčka od lidí je spojena s platformou, na které jsou obě skupiny osob spojeny. Samozřejmě vše proběhne zcela anonymně, za dodržení celé řady bezpečnostních pravidel. Konkrétní osoba v podobě zájemce o peníze zde vystaví svou žádost a osoby v podobě investorů nabídnou své prostředky. Dojde k dosažení cílové částky a půjčka je následně poskytnuta. A to za dohodnutých podmínek, jako je délka splácení, výše splátky nebo také úroková sazba.

Dominují především výhody

Půjčka od soukromých osob se stává stále populárnější hlavně z toho důvodu, že jsou s ní spojeny četné výhody. Pokud se podíváte na náš reklamní katalog půjček, kde je půjčka od soukromníka také charakterizována, je možné konkrétní výhody zjistit přesně a objektivně. Lákadlem jsou například i nízké úrokové sazby, které mohu být nižší nejen než u klasických nebankovních společností, ale mohou být mnohdy i nižší než v bankách. Dále může být výhodou i zajímavá škála částek a splatností, které jsou k dispozici. Žadatelé tak mají možnost nakombinovat si konkrétní půjčku přesně podle svých představ a požadavků.

Mezi výhody patří i celkově jednoduchý proces podání žádosti a vyřízení. Na webech poskytovatelů půjček od soukromých osob je k dispozici kalkulačka, na které je možné připravit si charakteristiku půjčky a o tu si následně online zažádat. Samotné schválení může být provedeno i bez osobních schůzek a klasické administrativy. To je výhoda hlavně pro toho, kdo poptává maximální možnou jednoduchost a možnost vyřízení ze svého domova.

Podmínky jsou stejné, jako u klasických půjček

Hlavním kladem jsou především různé výhody oproti zajetým standardům. Hlavním unikátem je následně to, že peníze nejsou poskytovány bankou a nebankovní společností, ale jsou poskytnuty reálnými lidmi. Tito lidé takto investují své peníze, které jsou následně z úrokové sazby zhodnocovány. Příjemce půjčky samozřejmě neví, kdo přesně mu peníze půjčuje, stejně jako investor neví, komu je půjčuje on. Jde o anonymní princip, který zaštiťuje majitel a zároveň provozovatel konkrétní půjčkové platformy.

Podmínky získání půjčky samozřejmě musí být stejné, jako u jiných poskytovatelů. To z důvodu, že zákon platí i pro segment, kterým je půjčka od soukromé osoby. Žadatel tedy musí mít dobrou bonitu a být schopný peníze splatit. Toto je prověřováno i v zájmu samotných investorů. Rozhoduje tedy výše příjmů, výše aktuálních závazků, stejně jako rozhoduje také finanční minulost, která je spojena s jednotlivými zápisy v bankovních i nebankovních registrech dlužníků.

Často kladené otázky

Jak jsou půjčky od soukromých osob realizovány?

Nedochází k tomu, že by se žadatel sešel s investorem, který by mu předal konkrétní částku. Půjčky od soukromých osob jsou nabízeny prostřednictvím jednotlivých platforem, které provozuje a spravuje třetí subjekt. Tyto platformy umožní zájemcům o peníze vystavit svou žádost a investorům peníze v požadované výši poskytnout.

Je půjčování peněz anonymní?

Investoři se nedozví osobní údaje těch, komu půjčují. Zájemci o peníze se zase nedozví osobní údaje těch lidí, kteří jim půjčili. V tomto směru je zachována velká anonymita. Veškeré smlouvy, které jsou sepisovány mezi jednotlivými stranami, jsou vedeny tak, že druhou smluvní stranou je vždy subjekt v podobě provozovatele platformy.

Kolik peněz si lze půjčit?

To záleží především na tom, o jaký typ půjčky od soukromníka se jedná. Stejně jako může mít svou charakteristiku bankovní a nebankovní půjčka, tak má svou danou charakteristiku také P2P půjčka, jak je tento segment také označován. V našem reklamním katalogu půjček máte možnost prohlédnout si jednotlivé možnosti na našem trhu a zjistit, jak velkou sumu lze získat. Obvyklé je to, že jsou poskytovány půjčky označované jako spotřebitelské.

Jaký úrok má půjčka od soukromých osob?

Opět záleží na podmínkách poskytovatele – provozovatele dané platformy. Podívejte se do našeho reklamního přehledu a můžete konkrétní výši úrokové sazby zjistit přesně tak, jak ji jednotliví poskytovatelé aktuálně uvádějí. Kladem bývá to, že P2P půjčky mohou být stejně výhodné jako nabídka od banky. Nutno ale přihlédnout k tomu, že úvěr musí být zajímavý i pro investory – poskytovatele peněz.

Jak probíhá vyřízení půjčky?

Jelikož je půjčka od soukromé osoby inovativní možností jak si půjčit, odpovídají tomu také možnosti vyřízení. Na webu poskytovatelů – platforem je k dispozici kalkulačka, kde si zájemce o peníze navolí ideální kombinaci a žádost odešle. Následně může být vše vyřízeno jednoduchou cestou. Tedy online, bez osobních schůzek a složité administrativy. To se podepisuje jak na celkové jednoduchosti, tak také na celkové rychlosti.

Jaké jsou podmínky půjčky?

Má je každý poskytovatel individuální. A to i z důvodu ochrany investorů před možným rizikem finanční ztráty. Podmínky musí také vyhovovat současným zákonným úpravám o prověření schopnosti splácet. V praxi to znamená nutnost prověřit příjem, aktuální výdaje a také finanční minulost v registrech. Tedy celkovou bonitu žadatelů.

Co když soukromé osoby peníze neposkytnou?

Záleží na tom, jak je postavena konkrétní platforma. Jsou takové, kde pokud se cílová částka nevybere, odchází žadatel o peníze s prázdnou. Potom tu jsou takové, kde se v daném případě vloží do hry provozovatel platformy, konkrétní společnost a ta peníze doplní z vlastních zdrojů. To znamená, že pokud je prvotní žádost o peníze schválená, má daná osoba stoprocentní jistotu v tom, že peníze dostane. Bez ohledu na to, od koho přesně.

Na co je možné peníze využít?

P2P půjčky obvykle neomezují možnosti využití peněz. To znamená, že jejich nabízeným produktem je takzvaná neúčelová půjčka. Získané finance je možné utratit kdykoliv za cokoliv. Účel není nutné ani uvádět, ani dokládat. Jsou i případy, kdy je možné získané peníze využít na refinancování půjčky, nebo na konsolidaci úvěrů. Tedy na vyplacení předchozích nevýhodných finančních závazků.

Dá se do těchto půjček i investovat?

Ano, dá. Kdo peníze nepotřebuje a naopak jich má nadbytek, pro toho může být půjčka od soukromé osoby zajímavá i z druhé strany. Své finance poskytne a na daných úrokových sazbách bude vydělávat. A to tolik, kolik bude výše půjčky a úrokové sazby.