Bankovní i nebankovní konsolidace

Inzerce prověřených konsolidací a refinancování od společností s licencí ČNB


Bankovní konsolidace

Sjednocení více půjček do jedné za výhodnějších podmínek od bankovních institucí

Výše půjčky

20 000 - 800 000 Kč

Doba splatnosti

12 - 120 měsíců

Vlastnosti půjčky

  • Typ konsolidace: bankovní
  • Výše konsolidace: 20 000 - 800 000 Kč
  • Vyplacení: na účet
  • Rychlost zpracování: ihned

Výhody konsolidace

  • Až 12 splátek zpět při řádném splácení
  • Výhodný úrok již od již od 5,5% p.a.
  • Online schválení
  • Možnost zdarma snížit či zvýšit měsíční splátky až o 50%

Využití konsolidace

  • Sjednocení více půjček najednou
  • Refinancování drahé půjčky

Reprezentativní příklad: Úvěr ve výši 300 000 Kč se splatností 108 měsíců a úrokovou sazbou 9,49 % ročně má měsíční splátku 4 186 Kč. Jednorázový poplatek za vyřízení úvěru na pobočce činí 3 000 Kč, měsíční poplatek za správu úvěru je 0 Kč, RPSN je 10,07 % a celková částka splatná spotřebitelem 452 061 Kč. Díky řádnému splácení bude u tohoto úvěru počet odpuštěných splátek 15, doba splácení 93 měsíců, úroková sazba 6,98 % ročně, RPSN 7,39 % a celková částka splatná spotřebitelem 389 298 Kč. Výše měsíční splátky se nemění.

Mám zájem

Nebankovní konsolidace

Sjednocení více půjček do jedné za výhodnějších podmínek od nebankovních institucí

Konsolidace a refinancování půjček

Základní informace konsolidaci a refinancování půjček

Protože jsou půjčky v současné době něčím zcela běžným, a v některých případech také něčím zcela nezbytným, je mnoho lidí, kteří je mají. V době, kdy je sjednávali, však daný úvěr nemusel být tak výhodný, jako je teď. Stejně tak mohlo dojít k tomu, že kývli na ne úplně dobrou nabídku. A výsledkem je, že jejich půjčka není vůbec výhodná. Tento problém však lze vyřešit. A to díky bankám a nebankovním společnostem v našem reklamním přehledu. Právě ty mohou klientům přinášet možnost zajímavého zvýhodnění. V praxi dojde k tomu, že jejich půjčka může patřit k nejlevnějším na trhu.

Konsolidace půjček se hodí tomu, kdo má více nevýhodných půjček najednou

Ani to, že má někdo několik úvěrových produktů, není v současné době ničím výjimečným. Pokud ani jeden není příliš výhodný, je možné poptávat službu, která je označena jako konsolidace půjček. Česky se mluví o službě, která je označovaná jako takzvané sjednocení. V praxi to znamená, že je z nesplacených závazků vytvořený nový úvěr. A jeho se týká také obvykle nižší úroková sazba, ale i zcela nový splátkový kalendář. Dále nezapomínejme také na to, že je mnoho možných půjček, které lze takto sloučit.

Mezi klasiku, kterou lze slučovat a zvýhodňovat patří standardní spotřebitelské půjčky. A to jak bankovní, tak i nebankovní. Dále je možné tímto způsobem sloučit i takzvaný kontokorent, který je ve zkratce přečerpáním bankovního účtu do mínusu. Do této kategorie spadají i kreditní karty, jelikož i o nich mluvíme jako o úvěrovém produktu. Zkrátka a jednoduše většina toho, co musíte splácet a co jste čerpali nebo čerpáte lze považovat za úvěr, který lze u některých poskytovatelů slučovat.

Refinancování půjček je pro toho, kdo chce zvýhodnit jenom jednu

V našem reklamním přehledu najdete i takové banky a nebankovní poskytovatele, kteří nabízejí službu druhou. Ta je označena jako refinancování půjček. Je určená hlavně pro toho, kdo má jenom jeden jediný úvěr. A ten chce převést jinam za účelem zvýhodnění. I tady, stejně jako v předchozím případě může kalkulačka ukázat, o kolik bude nižší úroková sazba a sazba RPSN. Stejně tak nelze zapomínat také na fakt, že jiný a výhodnější může být i samotný splátkový kalendář.

Podobně jako v předchozím případě, i tady je možné převést si a zvýhodnit různé druhy půjček. Důležitou roli zde hraje právě nový subjekt. Ten může mít podmínky, které souvisí nejenom s typem úvěru, ale také s jeho charakteristikou. To znamená, že půjčka může být jenom v určitých částkách, nebo na určitou dobu. Jak však v našem reklamním katalogu uvidíte, výběr možností je skutečně velký a tak si každý může zvolit tu, která mu vyhovuje nejvíce.

Zvýhodnění půjčky se vyplatí

Projděte si náš reklamní katalog a jednoduše a online si porovnejte jednotlivé možnosti, které jsou v oblasti konsolidace a refinancování k dispozici. Zajímejte se především o úrokové sazby, které mohou být podstatně nižší, než je tomu u vaší současné půjčky. Díky tomu lze říci, že se takové zvýhodnění vyplatí a konkrétní osoby mohou ušetřit i desetitisíce korun. Nebo i více, s ohledem na jejich současnou půjčku. Dále ze ulevit i současnému rozpočtu, a to díky lepšímu rozložení splátek a tedy díky snížení měsíční sumy, která se splácí.

U některých poskytovatelů zaujme fakt, že lze převést různorodé půjčky, v libovolných částkách, bez zástavy i s ní, stejně jako možnosti účelové i neúčelové. Opomíjet nelze také fakt, že u některých poskytovatelů je dokonce možné získat finanční prostředky navíc. Nebude tak vytvořen další nový finanční závazek, ale získané peníze budou přidány k tomu současnému závazku, který může být jedním z nejvýhodnějších na aktuálním úvěrovém trhu.

Často kladené otázky

Co je to konsolidace půjček?

Jedná se o postup, který lze charakterizovat jako takzvané sloučení. Konsolidace půjček je charakteristická tím, že se vezme určitý počet úvěrových produktů, jejich nesplacené závazky se sečtou a vytvoří se jedna jediná půjčka. Pro klienta je tato možnost dobrá v tom, že může stávající půjčky zvýhodnit, stejně jako splácet přehledně jenom jednu částku v určité datum.

Jaké půjčky lze konsolidovat?

U každého poskytovatele to může být jiné. Podívejte se do našeho reklamního katalogu a porovnejte si jednotlivé možnosti. Mezi standard dnes patří možnost konsolidovat spotřebitelské půjčky bankovní i nebankovní, účelové i neúčelové, stejně jako to mohou být i kontokorenty a kreditní karty. Přesné možnosti uvádí vždy konkrétní banka nebo nebankovní společnost.

Co je to refinancování půjček?

Možnost zvýhodnění vždy jedné jediné půjčky. V praxi se jedná o postup, při kterém je daná půjčka převedena k jinému poskytovateli. Může se jednat o banku nebo nebankovní společnost. Cílem převodu je celkové zlepšení charakteristik půjčky u těch jedinců, kterým současné podmínky nevyhovují. Nový poskytovatel umí primárně snížit úrok, navrhnout nové splátky, ale dát i řadu dalších výhod, které aktuálně nejsou dostupné.

Jaké půjčky lze refinancovat?

Je to většina těch běžných na trhu. Konkrétní přehled zjistíte u jednotlivých poskytovatelů v našem reklamním přehledu. Mohou to být půjčky účelové a neúčelové, bankovní i nebankovní. V některých případech se nabízí také takzvané refinancování hypotéky.

Proč konsolidovat a refinancovat?

V první řadě proto, že lze docílit nemalého zvýhodnění půjček. Jak konsolidace, tak i u refinancování je možné docílit zajímavého snížení jak úrokové sazby, tak i RPSN. Dále bývá standardem vytvoření nového splátkového kalendáře. Zde je ideálním stavem to, pokud je měsíčně splácena nižší částka a celkově jsou hrazeny závazky kratší dobu.

Je možné získat peníze navíc?

Není to standardem ve všech případech, ale jsou banky a nebankovní společnosti, které peníze navíc skutečně nabízejí. A to jak u refinancování, tak konsolidace. Daná částka se následně jednoduše připočítá k vytvořenému a tedy výhodnému finančnímu závazku.

Jaké jsou podmínky?

Hlavní podmínkou je to, že byste neměli být v prodlení s jednotlivými splátkami. To může být velkou překážkou. Následně je třeba splnit klasické podmínky, jako je tomu při získávání nové půjčky. Hlavní roli zde má především bonita žadatele. A to jak s ohledem na to, jaké jsou příjmy konkrétní osoby, tak i s ohledem na to, jaké jsou jeho výdaje, nebo celková finanční minulost.

Kdy je možné refinancovat nebo konsolidovat?

U půjček neexistují žádné fixace nebo cokoliv jiného. Z toho jasně plyne, že díky tomu je možné konsolidovat v podstatě kdykoliv.

Co vše je třeba udělat?

Jak konsolidace, tak i refinancování je velmi jednoduché. Banky i nebankovní společnosti dnes přichází s nabídkou, díky které za žadatele vše automaticky vyřídí. A tak stačí pouze projevit prvotní zájem a kontaktovat je. Následně už stačí dodat všechny dokumenty, které se týkají aktuální půjčky nebo půjček. Podle toho, jaký produkt je poptáván.

Lze si půjčku zvýhodnit několikrát?

Ano, není to problém. Jsou půjčky, které jsou dlouhodobými závazky. V průběhu let se mohou podmínky úrokových sazeb měnit, a to i směrem dolů. Co bylo výhodné dříve, nemusí být výhodné nyní. Proto není problém poptávat zvýhodnění nejenom jednou, ale i několikrát po dobu, kdy je úvěr takzvaně aktivní.