Pojištění nemovitosti a domácnosti kalkulačka Nejlevnější pojištění majetku pro rok 2023

  • Online srovnáním můžete ušetřít nemalé peníze z běžné ceny

  • Kalkulačka vám pomůže zjistit nejlevnější pojištění nemovitosti a domácnosti

  • Nezávazné porovnání mnoha nabídek všech pojišťoven

  • Online kalkulace nabídek na míru do 2 minut!

Pokračovat do kalkulačky

Allianz pojišťovna AXA pojištovna ČPP pojištovna Direct pojištovna Hasičská pojišťovna Kooperativa pojištovna Slavia pojištovna Uniqa pojištovna
Nezávazné srovnání nabídek pojištění majetku na míru

Vše je nezávazné a
zdarma

Můžete získat neveřejnou slevu až 50 % z běžné ceny pojištění

Nízké ceny

Můžete využít širokých možností dalších připojištění

Široké možnosti
připojištění

Stačí pouze dvě minuty vašeho času

Stačí 2 minuty
času

Srovnejte si nabídky největších pojišťoven během 2 minut!

Pokračovat do kalkulačky

Na co se vztahuje pojištění majetku

  • Pojištění osobních věcí vybavení nemovitosti

  • Pojištění stavebních součástí - podlahy malby, tapety,...

  • Živelná rizika - požár, úder blesku,vichřice, pád stromu,...

  • Ochrana budovy - zdi, omítky, střechy, okna,...

  • Vedlejší stavby a příslušenství - garáž plot, bazén,...

Pojištění nemovitosti a domácnosti online

Základní informace o pojištění majetku

Možnost pojistit svůj majetek by měla být brána jako něco, co je v životě nesmírně důležité. Je mnoho situací, vlivem kterých může dojít k tomu, že je majetek poškozený, nebo dokonce odcizený. V takovém případě se hodí mít vhodnou pojistku, která nabídne finanční kompenzace. Ideální je mít sjednané jak pojištění domácnosti, tak i pojištění nemovitosti. Podle jejich názvu je jasné, že se jedná o pojistné produkty, které se vztahují přímo ke konkrétnímu bydlení jak v domě, tak samozřejmě také v bytě. Nutno dodat, že každé pojištění se vztahuje na něco jiného a je na místě mít v určitých případech obě.

Pojištění nemovitosti se vztahuje na stavbu jako takovou

První varianta, tedy pojištění nemovitosti je takovou pojistkou, která je určena k ochraně stavby jako takové. Je ideální hlavně pro majitele rodinných domů, kteří v nich také žijí. Díky této pojistce je ochráněna právě nemovitosti, a to proti řadě rizik, které by mohly souviset s jejich poškozením. V našem reklamním katalogu najdete výčet pojišťoven, které nabízejí danou pojistku a tak si můžete provést srovnání a můžete jednoduše vybrat takovou, která vám bude s ohledem na parametry vyhovovat nejvíce.

Při svém porovnání jistě narazíte také na fakt, že pojištění nemovitosti se nemusí vztahovat jenom na rodinný dům jako takový. U řady pojišťoven je možné pojistit už samotnou stavbu v průběhu prací. Je možné také pojistit stavební materiál, stejně jako samotný pozemek. A to včetně věcí, které se na něm přímo nacházejí, může se jednat například o plot, stejně jako se může jednat o bazén, zahradní altán, nebo třeba o zahradní chatku.

Pojištění domácnosti se vtahuje primárně na interiér

Je jedno, zda bydlíte v rodinném domě, nebo naopak bydlíte v bytě. Je třeba říci, že pojištění domácnosti je vhodné mít v obou případech. Tento typ pojištění se vztahuje primárně na interiéry a na vše, co je jejich součástí. I tady vám náš reklamní katalog pomůže s výběrem ideální pojistky, jelikož u různých pojišťoven může být charakteristika jednotlivých produktů různá. Hlavně s ohledem na pojistná rizika, stejně jako s ohledem na to, na co všechno se dané pojištění konkrétně vztahuje.

Kvalitní pojištění domácnosti dokáže nabídnout ochranu součástí bydlení, nábytku, ale i spotřebičů, nebo elektroniky. Může však nabídnout i možné rozšíření, kdy lze v rámci této pojistky jednoduše pojistit také sklepní prostory, stejně jako například i garáž. Nejvýhodnější pojistka je ta, která zahrnuje mnoho konkrétních míst, stejně jako věcí, které v nich jsou uloženy.

Přesně podle vašich představ

Náš reklamní katalog vznikl z toho důvodu, abyste mohli mít dokonalý přehled nad tím, jaké konkrétní možnosti existují a z jakých můžete vybírat. Nejenom, že můžete najít konkrétní pojišťovny a také charakteristiku jednotlivých pojistných produktů. Kladem je také to, že máte možnost najít i tu nejlevnější pojistku. Takovou, která vám dokáže nabídnout odpovídající ochranu za příznivé ceny, díky čemuž se pojištění vyplatí každému. Právě ceny jsou celkem důležitou věcí, podle kterých se mnoho lidí při sjednání rozhoduje.

Nejenom, že na našem portálu můžete jednotlivé nabídky procházet jednoduše kdykoliv a online. Současné pojišťovny dokážou nabídnout i to, že přímo na jejich webových stránkách je možné provést online sjednání. Kalkulačka vám vypočítá přesnou cenu a následně stačí jenom pár kroků, několik vyplněných informací a pojistka může být sjednána. I to je velký klad, který pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti má. Je možné ho sjednat v podstatě ihned po nastěhování a mít tak potřebnou ochranu všech věcí i stavby doslova od prvního dne.

Často kladené otázky

Liší se pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti?

Ano, liší se. Jedná se o dvě různé pojistky, které mají jinou charakteristiku. Pojištění nemovitosti se vztahuje na stavbu jako takovou. Naopak pojištění domácnosti hlavně na interiér. Co mají společné, to je fakt, že se jedná o pojistky dobrovolné, a je na každém, zda si je sjedná. Obecně však lze říci, že jsou velmi doporučované.

Na co se vztahuje pojištění nemovitosti?

Jak už plyne ze samotného názvu, vztahuje se na stavbu jako takovou. Jak se v našem reklamním přehledu pojistek dozvíte, nemusí to být nutně jenom na ní. Vztahuje se také na samotnou stavbu, ale i stavební materiál. Může to být také na pozemek a věci, které jsou jeho součástí. Třeba zahradní domek, kůlna nebo také bazén. Vztahovat se ale může i na oplocení a další stavby, nebo součásti.

Na co se vztahuje pojištění domácnosti?

Vztahuje se na domácnost jako takovou. Tedy konkrétně na interiér rodinného domu, nebo bytu. Pojištěny jsou jeho součásti, vybavení, ale i spotřebiče a elektronika. Zapomínat nelze také na možnost rozšíření. U některých pojišťoven v našem reklamním katalogu najdete možnost pojistit sklepní prostory, stejně jako například i garáž.

Jaká rizika pokrývají pojistky?

Záleží na konkrétním sjednaném produktu. Obecně platí, že čím je rozsah větší, tím je pojistka lepší. Může se jednat o poškození vlivem různých situací. Může jít ale i o řádění vandalů, stejně jako zlodějů, nebo může v některých případech jít i o neopatrnost. U řady pojišťoven existuje možnost volby konkrétního rozsahu.

Jak si pojištění sjednat?

Díky moderním pojišťovnám je možné sjednat si obě pojistky online. A to na jejich webu. Zde si lze navolit jednotlivé parametry, stejně jako následně potvrdit smlouvu a pojištění zaplatit. Jedná se o variantu, která je nejenom moderní, ale je také velmi rychlá a samozřejmě i velmi jednoduchá. Sjednání je možné realizovat kdykoliv a odkudkoliv.

Kolik pojištění domácnosti a nemovitosti stojí?

Na výslednou cenu pojistky má vliv celá řada věcí. Je to hlavně konkrétní pojišťovna, stejně jako charakteristika pojistky jako takové. Vliv má rozsah, ale i celková výše pojistného krytí. Obecně se dá říci, že toto pojištění není nijak drahé. I proto je považováno za populární a také je velmi často sjednáváno.

Kdy pojistku sjednat?

Čím dříve, tím lépe. Stát se může cokoliv už první den. Pojištění domácnosti se může sjednat ještě před samotným oficiálním nastěhováním vlastních věcí. Pojištění nemovitosti je možné zase sjednat už v době, kdy se začíná se samotnou stavbou, která tak může být už od prvního dne chráněna.

Jak velké nastavit pojistné částky?

Měly by odpovídat realitě. Pojistné částky by měly souviset s případným rizikem totální škody a tím, jak velká je hodnota všech vašich věcí, které mohou být zničeny. Vyšší pojistné částky sice přinášejí více jistot, ale i dražší pojistku. Nižší zase přinášejí levnější pojistku, ale také riziko toho, že všechny škody nemusí být proplaceny.

Je nutnost pojištění mít?

Není. Jedná se o dobrovolné pojištění. Vzhledem k možným problémům, které mohou nastat, se však jedná o pojistku, která je velmi doporučována každému. V našem reklamním katalogu se můžete jednoduše seznámit s možnostmi a také charakteristikou jak konkrétních pojišťoven, tak i konkrétních pojistných produktů.

Kdo si může pojistku sjednat?

Nemusí se jednat jenom o konkrétního majitele daného domu, nebo bytu. Pojištění si může sjednat i osoba, která zde bydlí například jenom v nájmu. To se týká hlavně segmentu pojištění domácnosti, které myslí právě na věci a také vybavení těch lidí, kteří v daném objektu žijí. Sjednat konkrétní pojistku tak může v podstatě každý.