Havarijní pojištění kalkulačka Nejlevnější havarijní pojištění pro rok 2023

  • Online srovnáním můžete ušetřit až 50 % z běžné ceny

  • Kalkulačka vám pomůže zajistit nejlevnější havarijní pojištění na trhu

  • Nezávazné porovnání nabídek všech pojišťoven

  • Havarijní pojištění All Risk za cenu již od 2 153 Kč

Pokračovat do kalkulačky

Allianz pojišťovna AXA pojištovna ČPP pojištovna Direct pojištovna Hasičská pojišťovna Kooperativa pojištovna Slavia pojištovna Uniqa pojištovna
Ušetřete až 50 % z běžných cen za havarijní pojistku

Sleva až 50 % z
běžných cen

Příklady ceny havarijní pojistky

Automobil 1,6 cm3
za 3 250 Kč / rok

Kompletní nabídku všech pojišťoven získáte již do dvou minut

Stačí 2 minuty
času

85 % lidí s námi ušetří

85 % lidí s námi ušetří

Ušetřete až 50 % z ceny havarijního pojištění!

Pokračovat do kalkulačky

Havarijní pojištění 2023

Základní informace o havarijním pojištění

Na silnicích, a nejenom tam, se může motoristům přihodit celá řada různých problémů, které bude na místě aktivně řešit. Vzniknout mohou především různé škody, které může majitel vozu hradit buď z vlastní kapsy, nebo může vše nahlásit jako pojistnou událost a škody v daném případě bude řešit právě pojišťovna. A to za předpokladu, že je sjednáno havarijní pojištění. To je poměrně specifickou pojistkou, která je určena motoristům. Na rozdíl od povinného ručení se však jedná o pojistku, která je dobrovolná. Je na každém, zda si ji sjedná, nebo nikoliv.

Havarijní pojištění se vztahuje na různé druhy škod

Havarijní pojištění je unikátní tím, že se může vztahovat na různé druhy škod. U každé pojišťovny, kterou najdete i v našem reklamním přehledu je jasné to, že pojistka nabídne kompenzaci škod, které vzniknou při dopravní nehodě. Bez ohledu na to, jak k ní došlo, kde k ní došlo, nebo jací jsou jiní účastníci. Pokud došlo ke škodě na vozidle, je možné vše nahlásit jako pojistnou událost a pojišťovna se již postará o vše ostatní. Právě toto je důvod, proč je havarijní pojištění poptáváno nejvíce.

Dále se může havarijní pojištění vztahovat i na jiné situace, které jsou spojeny se škodou. Stačí provést jejich porovnání a následně vybrat ideální možnost. Jako pojistnou událost lze nahlásit třeba také to, že konkrétní automobil poškodí přírodní živel. Dále se může jednat také o škody, které vzniknou vlivem působení vandala, což dnes také není nic výjimečného. Pojištění se však může vztahovat i na situace, kdy je automobil odcizen. V takovém případě může také pomoci pojišťovna, která zajistí to, že proplatí cenu ukradeného vozu.

Najít ideální cenu není složité

Je jasné, že stejně jako u celé řady jiných pojistek, i tady je cílem najít tu nejvýhodnější. Tedy takovou, která bude nejlevnější. Ceny se odvíjejí hlavně od cenové politiky konkrétní pojišťovny. Když si projdete náš reklamní katalog, tedy konkrétní srovnání jednotlivých možností, je třeba říci, že některé nabídnou pojistku za velmi dobré ceny. Vliv na cenu má ale i pojišťovaný automobil. Konkrétně je to jeho cena a tedy jeho samotná pořizovací hodnota.

Ideální havarijní pojištění není jenom to nejlevnější. Přinášíme vám informace o dalších parametrech, které může mít. Je to hlavně rozsah pojistného krytí, stejně jako to jsou i výše pojistných limitů. Roli hraje také spoluúčast, která je u různých pojišťoven i jejich produktů také jiná. Ideální je ta nejnižší, jelikož o to menší podíl bude spojený s hrazením škod. Obvykle není problém u většiny pojišťoven zvolit konkrétní výši spoluúčasti, která může být v jednotkách, ale i v desítkách procent.

Pojišťovny najdete na jednom místě

Havarijní pojistka je dnes jedním ze stěženích produktů současných pojišťoven. Jelikož je jejich výčet bohatý, je na místě mít přehled o možnostech. Ten si můžete udělat jednoduše online, a to právě díky našemu reklamnímu katalogu. Pravidelně mapujeme pojistný trh a nabídku, která je určená pro každého motoristu. Díky tomu lze zjistit nejenom to, jaké jsou možnosti, ale zde zjistit také to, kolik stojí. Kalkulačka to spočítá velmi přesně napříč jednotlivými pojišťovnami na trhu.

Udělat si přehled o jednotlivých možnostech a variantách může každý. Jak ten, kdo kupuje nové auto a chce ho pojistit, tak i ten, který již pojištění má, ale hledá možnost levnější. To vše samozřejmě nezávisle a hlavně nezávazně. Náš portál je dostupný každému a také kdykoliv. Snažíme se o aktuálnost informací, díky kterým bude možné nejenom jednoduše zmapovat trh, ale bude možné udělat si přehled o tom, která pojišťovna a který pojistný produkt dnes vychází skutečně nejlépe.

Často kladené otázky

Je havarijní pojištění povinné?

Není. Na rozdíl od pojistky, kterou je povinné ručení, není havarijní pojištění povinné. Je však velmi často doporučováno. A to z důvodu, že díky pojišťovně je možné výrazným způsobem minimalizovat finanční výdaje na škody, které vzniknou při dopravní nehodě na autě konkrétního motoristy. V případě pojištění lze daný problém nahlásit jako takzvanou pojistnou událost.

Jaké situace umí havarijní pojištění řešit?

Tou nejznámější je samozřejmě situace, kdy dojde k dopravní nehodě a ke škodě na vozidle. Tu je možné nahlásit jako pojistnou událost a pojišťovna se již postará o proplacení škod. Havarijní pojištění se však může vztahovat i na další situace, jako je například poškození vozu vlivem přírodní katastrofy, stejně jako jde i o poškození vozu vandalem. Vztahuje se také na situace, kterou je krádež vozu, která v dnešní době není ničím výjimečným.

Jak se dá havarijní pojistka sjednat?

Náš reklamní přehled pojišťoven a pojistných produktů je dobrým vodítkem pro toho, kdo chce mít přehled o tom, jaké v segmentu havarijních pojistek existují množnosti. Dnes už je u jednotlivých pojišťoven standardem i to, že nabízí jednoduché možnosti sjednání dané pojistky. Není nutné chodit na pobočku, nebo se scházet s pojistným agentem. U řady pojišťoven je zcela běžné to, že dojde k online sjednání. To dokáže ušetřit mnoho času, stejně jako zaujme tím, že je velmi jednoduché. Pojistka navíc bude vytvořena přesně na míru každému zájemci.

Kolik pojištění stojí?

Vliv na cenu má primárně to, jaké auto je pojišťováno a jaká je jeho konkrétní hodnota. Stejně tak má podíl na ceně i to, jaká je spoluúčast. Zapomínat nelze ani na to, že vliv na výslednou cenu má i konkrétní pojišťovna a cenová politika. A právě online kalkulačka může být nástrojem, který pomůže ke zmapování trhu a ke zjištění toho, kolik pojistka stojí u jednotlivých pojišťoven. Někde je to více, jinde méně.

Co je to spoluúčast?

V souvislosti s havarijním pojištěním se často objevuje pojem známý jako spoluúčast. Jedná se o procentuální hodnotu, která vyjadřuje podíl na škodách, kterou bude mít samotný majitel vozu. Pokud dojde ke konkrétní škodě, ukáže spoluúčast, o kolik bude ponížena částka, kterou pojišťovna proplatí. Ideální je spoluúčast co nejnižší, což se ale může negativně podepsat i na celkové ceně pojistky.

Jak vypadá správné pojištění?

Každý může mít jiné požadavky. Náš reklamní katalog je pomocníkem pro každého, kdo si chce udělat přehled a kdo se chce podívat na to, jaké jsou množnosti. Správné pojištění by mělo mít optimální rozsah spojený s pojistným plněním, stejně jako by měly být správně nastaveny o pojistné limity plnění. Dále může hrát roli kvalita pojišťovny, ale i cena, kdy každý hledá nejlevnější variantu. Naším cílem je nezávazné ukázání toho, jaké možnosti v pojistném segmentu existují.

Je havarijní pojištění vhodné i pro starší vozy?

Mnoho lidí si myslí, že je havarijní pojistka určena jenom pro nové vozy velké hodnoty. Tak tomu ale není, jelikož se hodí i majitelům starších vozidel. Ty mají už nižší hodnotu, což se podepisuje na parametrech pojištění a tedy logicky i na tom, že je nižší i cena samotného pojistného produktu. Díky tomu se může vyplatit u jakéhokoliv auta.

Kdy sjednat havarijní pojistku?

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Čím dříve, tím samozřejmě lépe. Stát se může na silnici cokoliv, a to třeba již první minuty po koupi auta. Proto je na místě sjednat si pojistku hned ve chvíli, kdy je auto koupeno. Jelikož dnes není problém vybrat si ideální pojistku online, stejně jako není problém ji stejným způsobem i sjednat, tak stačí mít jenom připojení k internetu a následně už pouze pár minut vašeho času.