Cestovní pojištění kalkulačka Nejlevnější cestovní pojištění pro rok 2023

  • Online srovnáním můžete ušetřit až 50 % z běžné ceny

  • Kalkulačka vám pomůže zjistit nejlevnější cestovní pojištění na trhu

  • Nezávazné porovnání nabídek všech pojišťoven

  • Cestovní pojištění do zahraničí můžete sjednat i v den odjezdu

Pokračovat do kalkulačky

Allianz pojišťovna AXA pojištovna ČPP pojištovna Direct pojištovna Hasičská pojišťovna Kooperativa pojištovna Slavia pojištovna Uniqa pojištovna
Cestovní pojistka začíná již na 7 korunách za den

Pojištění již od
7 kč za den

Můžete získat neveřejnou slevu až 50 % na cestovním pojištění

Sleva až 50 % z
běžné ceny

Kompletní nabídka všech pojišťoven již za dvě minuty

Stačí 2 minuty
času

U některých pojišťoven získáte pojištění více než 100 sportů v základní ceně pojistky

Pojištění více než
100+ sportů
zdarma

Ušetřete až 50 % z ceny cestovního pojištění!

Pokračovat do kalkulačky

Výhody cestovního pojištění

  • Pojištění léčebných výloh v zahraničí

  • Nonstop asistenční služby

  • Široké možnosti připojištění - úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, zavazadel a storna zájezdů

  • Pojištění více než 100 sportů bez navýšení ceny

Cestovní pojištění do zahraničí

Základní informace o cestovní pojištění

Cestování je v dnešní době velmi populární koníček, který láká stále více lidí. Je samozřejmě nutné říci, že je to koníček, který mnoho lidí směřuje i do zahraničí. A právě zde je vhodné mít uzavřeno cestovní pojištění. Jedná se o pojistný produkt, který je sice dobrovolným, ale při cestách do zahraničí je velmi doporučován. To proto, že stejně jako řada jiných pojistek, i tato se zaměřuje na rizika, které mohou nastat a které mohou znamenat nemalou finanční újmu. Tu dokáže eliminovat právě tento pojistný produkt, hodící se všem cestovatelům.

Cestovní pojištění se může vztahovat na celou řadu různých situací

Unikátní je cestovní pojištění také v tom, že se vztahuje na celou řadu situací, o kterých musíme jasně říci, že mohou běžně nastat. Základem je pojištění léčebných výloh, které se vztahuje na hrazení nákladů, které souvisí s ošetřením, medikací, zákroky, ale třeba i transporty. Jedná se o naprostý základ, který obsahuje i to nejlevnější cestovní pojištění na trhu. Jak však můžete v našem reklamním katalogu vidět, řada pojišťoven umí nabídnout i další připojištění.

Náš reklamní katalog vám díky možnosti srovnání odhalí také to, že cestovní pojistka dokáže zahrnout třeba i zavazadla nebo sportovní výbavu. Tím jsou eliminovány škody, které by mohly vzniknout z důvodu krádeže, nebo z důvodu ztráty. Stejně tak existuje i možnost pojištění odpovědnosti, které se vztahuje na způsobené škody jak na majetku, tak i na zdraví. Dále existují i různé další možnosti spojené s asistencemi, nebo pomocí na cestách.

Sjednat si pojistku je možné rychle a jednoduše

Cestovatelům jistě přijde vhod i fakt, že cestovní pojištění dnes mohou sjednat velmi jednoduše a také velmi rychle. A to online. Tuto možnost dnes nabídne každá kvalitní a také moderní pojišťovna. Stačí jenom připojení k internetu a dále například počítač, tablet, mobilní telefon, ale i notebook. Daná možnost sjednání zaujme jak svou jednoduchostí, tak i rychlostí. I díky tomu mnozí cestovatelé sjednávají pojistku i těsně před cestou.

Náš reklamní katalog může být dobrým pomocníkem pro toho, kdo chce najít takovou pojistku, která bude tou nejlepší, kterou je možné získat. A to jak s ohledem na to, aby nabídla potřebnou pojistnou ochranu, tak i s ohledem na to, aby byla nejvýhodnější. I to je důležitý parametr, zvláště v případě delšího pobytu v zahradničí, na který se pojistka také může vztahovat. A to ať se mluví o týdnech, ale i o měsících, nebo o délce jednoho roku.

Pojistná ochrana se může vztahovat na jakoukoliv zemi

Cestovní pojištění dnes většina pojišťoven nabízí doslova do celého světa. Online na webu konkrétních pojišťoven lze vybrat cílovou destinaci. A právě kalkulačka následně spočítá to, kolik bude pojistka stát. Právě konkrétní destinace kromě jiného také ovlivňuje cenu a tak by se mělo porovnání cen vztahovat i na to, kam konkrétní osoba jede. Nejlevnější je obecně lokalita Evropy, hlavně potom země EU. Čím vzdálenější destinace, nebo čím větší riziko, tím může být cena vyšší.

Cestovní pojištění může brát v potaz také to, na jakou aktivitu se chystáte. Náš reklamní katalog umožní prohlédnout si jednotlivé možnosti s ohledem na to, jaké aktivity máte v cílové destinaci v plánu. Může se jednat například o klasickou turistiku, na kterou postačí pojistka základní. Kvalitní a moderní pojišťovna však umí nabídnout také specifickou cestovní pojistku, která je určená na rizikové sporty, stejně jako na sporty adrenalinové. Takovou by měl mít sjednanou každý, kdo se chce daným sportům v cílové destinaci aktivně věnovat. Mezi ně mnohdy mohou patřit i takové sporty, které se jeví jako naprosto běžné.

Často kladené otázky

Komu se hodí cestovní pojištění?

Pokud člověk cestuje jenom v rámci České republiky, tak cestovní pojištění nemusí nutně mít. Pokud cestuje do zahraničí, může se mu daná pojistka hodit. To proto, že klasické zdravotní pojištění zde může platit jenom v omezeném rozsahu. A tak je na místě mít pojistku, která bude o něco lepší. A to je právě ona cestovní varianta.

Na co se cestovní pojištění vztahuje?

Základní cestovní pojištění se vztahuje na vše, co může souviset se zdravotní komplikací. A to znamená, že se vztahuje na proplacení výdajů za ošetření, lékařské zákroky, stejně jako se vztahuje na medikace, ale i různé transporty mezi nemocnicemi, stejně jako transporty do vlasti. Konkrétní specifikace může nabídnout náš reklamní katalog, který popisuje jednotlivé možnosti včetně všech aktuálních informací a údajů.

Existují možnosti rozšíření pojistky?

Ano, existují. Říká se jim připojištění a je možné ho sjednat u většiny pojistek na našem trhu. Díky tomu se může cestovní pojištění rozšířit například na zavazadla, stejně jako na sportovní výbavu. Pojištěným rizikem může být krádež, stejně jako ztráta. Dále existuje i pojištění odpovědnosti, které se vztahuje jak na škody na zdraví, tak i na škody na majetku. Dále lze využít třeba služeb překladatele nebo právníka, stejně jako je možné využít asistence.

Kam se lze pojistit?

Možnosti, kam se lze pojistit, se obvykle odvíjejí od samotných pojišťoven a jejich nabídky. Je třeba říci, že u většiny těch, které najdete v našem reklamním přehledu, se lze pojistit doslova do celého světa. Samozřejmostí jsou evropské destinace, stejně jako populární místa pro dovolenou. Dobrá pojišťovna však umožní sjednat pojištění i do vzdálenějších a méně tradičních destinací.

Kolik cestovní pojištění stojí?

Na cenu má vliv mnoho věcí. Jak se můžete v našem reklamním katalogu pojištění přesvědčit, tak je to například i cílová destinace. Dále je to také konkrétní pojišťovna, celková délka pojištění, stejně jako nelze zapomínat také na to, že vliv může mít i to, jaké aktivity budou v zahraničí vykonávány, nebo to, jaké bude pojistné krytí a také výše pojistných limitů. U mnohých pojišťoven lze dosáhnout na cenu v jednotkách i nižších desítkách korun.

Na jak dlouho se lze pojistit?

Existuje jak krátkodobé cestovní pojištění, tak existuje také dlouhodobé cestovní pojištění. To první může být v délce od jednoho dne, až po několik týdnů. Jde o variantu určenou těm, kteří vyrážejí na poznávací zájezd, ale třeba i klasickou dovolenou. Sjednat lze ale i druhou variantu. U ní je možné mluvit o délce začínající na měsíci a končící na lhůtě jednoho roku. Jde o pojistky určené tomu, kdo plánuje v zahraničí delší dobu pobývat, ale i studovat, nebo pracovat.

Hraje roli aktivita vykonávaná v zahraničí?

Cestovní pojištění se liší i podle toho, jaká bude v zahraničí vykonávána aktivita. Základní varianta, kterou nabízejí všechny pojišťovny v našem přehledu, se týká běžné turistické cesty. Jsou však cestovatelé, kteří zkouší řadu jiných aktivit. To už musí sjednávat specifické připojištění. A to pojištění adrenalinových, stejně jako rizikových sportů. Díky tomu je konkrétní osoba chráněna i ve chvíli, kdy nedělá přesně to, co lze označit za aktivitu zcela běžnou.

Jak lze cestovní pojistku sjednat?

V dnešní moderní době je to velmi jednoduché. Tak jako se můžete online podívat na jednotlivé pojišťovny a pojistky v našem reklamním katalogu, existuje u konkrétních pojišťoven i možnost sjednání před internet. A to přímo na jejich webu, nebo skrz jejich mobilní aplikace. Daná možnost je nejenom velmi jednoduchá, ale je také rychlá. I díky tomu je možné sjednat pojistku třeba na poslední chvíli před cestou.