Široké a velmi stabilní zázemí nabízí mezinárodní finanční skupina Ferratum Group zaměřující se na segment malých úvěrů. Působí v celkem 20 zemích po celém světě, takže její finanční operace neprobíhají jenom v Evropě, ale i na dalších kontinentech včetně třeba i Austrálie. Díky tomu jde o skutečně silnou firmu, které se nedotknou žádné otřesy na mezinárodních finančních trzích. V Evropě začala mikropůjčky poskytovat už v roce 2005. Nyní uspokojila již více, než 1,5 milionu klientů.

Stabilní společnost

Z výše uvedeného pro klienty jednoznačně vyplývá, že se nemusí bát toho, že by společnost Ferratum Bank nedodržela svoje závazky. Mohou se na ni spolehnout jako na solidní firmu, která plní sjednané dohody. V České republice stejně jako jinde ve světě se soustřeďuje na krátkodobé menší online úvěry. Zajímavostí je, že to byl právě jeden z manažerů společnosti Ferratum Bank, kdo vymyslel termín finská půjčka, který začala používat i spousta dalších firem specializovaných na malé úvěry.

Základní parametry

Výše půjčky: 500 – 25 000 Kč
První půjčka až 10 000 Kč
Doba splatnosti 7 – 45 dní
Úrok od: 0% p.a.
RPSN od: 0%
Bez doložení příjmu ano
Půjčka bez registru ne
První půjčka zdarma ano (až 9 000 Kč na 30 dní)
Bez ručitele ano
Se záznamem v rejstříku trestů: ano
Vyplacení půjčky: na účet nebo složenkou

Volíte mezi třemi druhy úvěrů

Můžete u Ferratum Bank uzavřít půjčku ve výší od 500 Kč do 10 000 Kč,  respektive s volbou Ferratum Plus až 25 000 Kč. V zásadě jsou pro klienty k dispozici tři různé typy úvěrů podle jejich potřeb:

 • Micro do 10 000 Kč, typická půjčka do výplaty
 • Credit do 25 000 Kč s variabilními splátkami, vlastně forma kreditní karty
 • Plus do 25 000 Kč s pevnými splátkami

Půjčka do 10 000 Kč

První je Micro, což je krátkodobá půjčka do 10 000 Kč. Pokud si půjčujete poprvé, můžete v tomto případě získat maximálně 9000 Kč na 30 dní zdarma. Podle tohoto principu splatíte pouze tolik, kolik si půjčíte, tedy pokud si půjčíte 9000 Kč na měsíc, splatíte pouze těchto 9000 Kč. V rámci této půjčky můžete mít dobu splatnosti nastavenou v intervalu od 7 do 45 dnů, záleží na vašich potřebách. Existuje také možnost prodloužení doby splatnosti, a to až o 60 dnů. Splácí se vždy jednou splátkou. Vhodná je v případě, že potřebujete získat peníze jednoduchým způsobem a v co nejkratší době.

Můžete využít platební prázdniny

Druhým typem úvěru je Credit, který se vyplatí, pokud vám částka 10 000 Kč na vaše potřeby nestačí. Můžete si totiž půjčit až 25 000 Kč. Velkou výhodou je, že výše měsíční úhrady splátky je flexibilní. Minimálně ale musíte po 30 dnech zaplatit 12,5 % z aktuální dlužné částky. Doba splacení úvěru je ale jenom na klientovi. Dvakrát ročně je možné využít platební prázdniny. Zároveň můžete tento úvěr čerpat i opakovaně. Variabilita ve výši splátek a termínu splacení je neocenitelnou výhodou. Hodí se třeba klientům, kteří mají příjmy v nepravidelné výši a jednou jsou schopni poslat větší množství peněz, podruhé menší. Klidně je ale možné částku splatit i jednorázově. Pokud ale zvolíte měsíční splátky a budete si jejich výši měnit, neplatíte za to nic navíc. Vždy hradíte jenom denní úrok a poplatek za čerpání peněžní částky. Ovšem při první půjčce je poplatek nulový. Proto můžete ušetřit i 75 % peněz na poplatcích proti standardním mikropůjčkám. V případě volby Credit jde vlastně o finanční rezervu, formu kreditní karty. Když z ní nic nečerpáte, žádné poplatky neplatíte.

Splátky jsou pevně stanovené

Konečně třetím a posledním typem úvěru je Ferratum Plus. I zde můžete čerpat až 25 000 Kč. Půjčka je určena opakovaným zákazníkům. Splátky si můžete rozložit na dobu od 2 měsíců do jednoho roku a jsou pevné, jejich výše se nedá měnit. Zároveň pokud si vezmete úvěr maximálně ve výši 15 000 Kč, nemusíte k němu dokládat své příjmy. Tento úvěr je vhodný pro lidi se stabilními příjmy, kteří chtějí mít svůj úvěr doplacený v přesně daném termínu. Přitom dobu splatnosti si volíte při sjednávání smlouvy a závisí na tom, jak vysokou chcete mít měsíční splátku. Uhradíte-li peníze co nejrychleji, budou splátky vyšší, chcete-li nižší splátky, bude splacení úvěru trvat déle.

Jaké podmínky musíte splnit, abyste si mohli u Ferratum půjčit?

 • Nemáte u společnosti Ferratum žádný neuhrazený úvěr
 • Je vám minimálně 21 let a maximálně 85 let
 • Vlastníte mobilní telefon a uvedete v žádosti jeho číslo
 • Můžete být i OSVČ nebo malopodnikatel

Tabulka splátek

Výše půjčky Splatnost půjčky Poplatek půjčky Vrátíte
1 000,- Kč 30 dní 0,- Kč 1 000,- Kč
2 000,- Kč 30 dní 0,- Kč 2 000,- Kč
3 000,- Kč 30 dní 0,- Kč 3 000,- Kč
4 000,- Kč 30 dní 0,- Kč 4 000,- Kč
5 000,- Kč 30 dní 0,- Kč 5 000,- Kč
6 000,- Kč 30 dní 0,- Kč 6 000,- Kč
7 000,- Kč 30 dní 0,- Kč 7 000,- Kč
8 000,- Kč 30 dní 0,- Kč 8 000,- Kč
9 000,- Kč 30 dní 0,- Kč 9 000,- Kč

Žádost probíhá rychle

Proces žádosti půjčku je jednoduchý. Na internetové stránce si vyberete jeden ze tří typů úvěrů, nastavíte si výši půjčky a vyplníte žádost. Následně čekáte, až vám na váš mobilní telefon přijde zpráva o tom, zda vám byl úvěr schválen, nebo nikoli. Pokud dojde k jeho schválení, peníze už putují na váš účet. Peníze proto získáte nejpozději následující den ode dne, kdy jste o půjčku zažádali. Pokud jde o splácení půjčky, při předčasném splacení, neplatíte nic navíc. Poplatky se v takovém případě nemění. Za prodloužení splatnosti se ovšem účtuje poplatek.

Výhodou je variabilita produktů

Velkým plusem je, že si můžete vybrat ze tří druhů úvěrů podle toho, který bude nejvíce pasovat na vaše potřeby. Jestliže byste rádi jednorázovou částku třeba jako půjčku před výplatou, vyplatí se nejlépe úvěr Micro. Toužíte-li po finanční rezervě, jejíž splácení si chcete sami regulovat, využijte nabídky Credit. Konečně vyhovují-li vám měsíční splátky a potřebujete o něco vyšší částku, než nabízí půjčka Micro, zkuste úvěr Plus. Každý si díky tomu může vybrat, co je pro něj nejvhodnější. Podmínky jsou férové a transparentní. V případě že vám hrozí nesplácení a nepomůže ani prodloužení splatnosti, je ale třeba kontaktovat oddělení pohledávek a hledat vhodné řešení. Ferratum Bank je ale společností s dobrými referencemi a spokojenými zákazníky.

Naše-půjčky.cz
Výhodnost úroků
Rychlost
Schvalovatelnost
Smluvní podmínky
Average

Klady

 • Rychlost
 • První půjčka zdarma
 • Bez dokládání příjmu

Zápory

 • Velmi vysoký úrok
Diskuze, zkušenosti klientů
 • Já jsem služeb ferratum p2p půjčku využila a všechno v pořádku, byla jsem spokojená a hlavně že to nemusím řešit přes banku.

 • Také jsem s nimi řešil půjčku a všechno proběhlo v pořádku.

 • Strašně vychcaná půjčka, se skrytými poplatky,navíc,když ji chcete předčasně splatit,tak vám to ani jejich operátor nebere a ještě drze típne. Nikdy více. Lidi vše si pořádně přečtěte.

Přidejte níže své zkušenosti s Ferratum půjčka. Pomůžete tak mnoho lidem, kteří o této půjčce uvažují.

Napište své zkušenosti

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *