Povinné ručení kalkulačka Nejlevnější povinné ručení pro rok 2023

  • Online srovnáním můžete ušetříte až 50 % z běžné ceny

  • Kalkulačka vám pomůže zjistit nejlevnější povinné ručení na trhu

  • Nezávazné porovnání nabídek všech pojišťoven

  • Zelenou kartu obdržíte ihned na e-mail, originál zítra poštou

Pokračovat do kalkulačky

Allianz pojišťovna AXA pojištovna ČPP pojištovna Direct pojištovna Hasičská pojišťovna Kooperativa povinné ručení Slavia pojištovna Uniqa pojištovna
Ušetřit u nás na povinném ručení můžete až 50 %

Sleva až 50 % z
běžných cen

Jaká je průměrná výše úspory díky naší kalkulačce?

Průměrná úspora
je 2 100 Kč ročně

Zelenou kartu obdržíte ihned

Zelená karta
obratem v emailu,
originál poštou

85 % lidí s námi ušetří

85 % lidí s námi ušetří

Ušetřete až 50 % z ceny povinného ručení během 2 minut!

Pokračovat do kalkulačky

Co všechno kryje povinné ručení?

  • Škody na cizím vozidle

  • Způsobenou újmu na zdraví osob

  • Úhrada ušlého zisku

  • Základní asistenční službu

Povinné ručení 2023

Základní informace o povinném ručení

Kdo vlastní automobil, ten musí hledět nejenom na technický stav svého vozu a na to, aby bylo schopné provozu. Musí hledět také na řadu dalších povinností. A jednou z takových je nutnost mít uzavřené povinné ručení. Jedná se o lidový název pojistky, kterou je pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Sice se mluví o pojistce povinné, ale zároveň je třeba dodat, že ji nabízí řada komerčních pojišťoven. Naše reklamní porovnání je ideálním výchozím bodem pro toho, kdo potřebuje vybrat nejlépe.

Povinné ručení můžete vybírat podle ceny

Jelikož je povinné ručení pojistkou, kterou je nutné mít a kterou je nutné pravidelně platit, je jasné, že většina lidí hledá nejnižší cenu. Stačí jenom porovnání a je možné zjistit, která pojišťovna a který její konkrétní produkt v tomto směru jasně vyhovuje. Srovnání s využitím našeho reklamního katalogu se hodí každému, kdo má zájem najít pojistku, která nabídne dobrou ochranu a zároveň nebude nijak výrazně drahá. Právě naopak. Čím nižší bude její cena, tím více lze v budoucnu ušetřit, jelikož pojistku je třeba mít po celou dobu vlastnictví vašeho vozu.

Cenu neovlivňuje jenom konkrétní pojišťovna, u které lze povinné ručení sjednat. Cenu ovlivňuje také takzvaný bonus a malus, stejně jako objem motoru pojišťovaného vozu. Jde o princip, který je dnes uplatňován u všech pojišťoven a tak se ceny mohou napříč trhem lišit i z důvodu těchto konkrétních parametrů, které ovlivní právě a jenom majitel daného vozu tím, jaký si pořídí a jak konkrétně jezdí.

Zjistěte, co všechno může pojistka nabídnout

Nejenom, že spoustu lidí hledá nejlevnější povinnému ručení. Cílem je také vybrat pojistku, která bude odpovídat i svými parametry. I k tomu vám poslouží naše reklamní kalkulačka, která se zaměřuje i na mapování toho, co mohou jednotlivé pojišťovny nabídnout. Základem je ochrana proti způsobeným škodám. A to na majetku movitém i nemovitém, stejně jako mohou vzniknout například i škody na zdraví, na které se základní povinné ručení vztahuje. O proplacení se tak jednoduše postará pojišťovna, nikoliv osoba, která pojistku sjednává.

V našem online reklamním srovnání však máte možnost vidět také další parametry, které může povinné ručení nabídnout. Celá řada pojišťoven totiž nabízí i různé možnosti připojištění. Díky nim je možné zvolit pojistnou ochranu třeba na čelní sklo, stejně jako je možné zahrnout do pojistky ochranu proti střetu se zvěří, nebo ochranu před přírodními živly. Díky tomu je možné říci i to, že povinné ručení může proplácet i některé škody, které mohou vzniknout na vlastních vozidlech. Vždy hraje roli rozsah konkrétního pojistného krytí, které je sjednané.

Vždy aktuální informace

Vyznat se na trhu pojištění pro motoristy nemusí být jednoduché. Je tu velký počet pojišťoven, které mají několik produktů. Náš reklamní přehled pojišťoven je ideálním vodítkem pro toho, kdo hledá potřebné informace. Zakládáme si na tom, aby byly aktuální a vztahovaly se k roku 2019. Snadno tak zjistíte jak to, jaké pojišťovny povinné ručení nabízejí, tak zjistíte i to, jaké konkrétní produkty s konkrétní charakteristikou jsou u nich k dispozici. Zajímat vás může nejenom cena, ale i řada jiných parametrů.

Vyhledat si ideální pojištění vozidel je v našem přehledu velmi jednoduché. A to z důvodu, že je vše nezávazné a vše je realizováno také online. Jednoduše, s ohledem na dobrou dostupnost požadovaných dat, stejně jako s ohledem na jejich aktuálnost. Náš portál je určený jak pro ty zájemce, kteří se poohlíží po novém povinném ručení, tak je určený také pro ty zájemce, kteří již pojistku mají, ale zároveň mají v plánu přestoupit k jiné, a to k výhodnější nabídce.

Často kladené otázky

Kdo si musí sjednat povinné ručení?

Povinné ručení je specifickou pojistkou, jelikož ta musí být sjednaná každým, kdo je majitelem popřípadě provozovatel vozidla. Vyžadují to tuzemské zákony, které díky tomu chrání hlavně poškozené při dopravní nehodě. U nich tak nevzniká riziko toho, že by nemohlo dojít k proplacení způsobených škod. Ty mohou být propláceny i do velkých částek, s ohledem na stanovené pojistné limity plnění.

Co když není povinné ručení sjednáno?

Když řidič nesjedná povinné ručení, vystavuje se několika rizikům. S nimi je spojeno to, že musí způsobené škody uhradit ze svého. Další riziko je spojeno s kontrolou ze strany policie. Zapomínat nelze také na rizika spojená s tím, že musí přispívat do speciálního fondu, což vyjde podstatně více, než když bude pojištění odpovědnosti z provozu vozidla sjednáno. Nemít pojistku je tak značně nevýhodné, stejně jako je to i velmi rizikové.

Kolik stojí povinné ručení?

Náš reklamní katalog vám pomůže ve chvíli, kdy potřebujete vědět, kolik povinné ručení stojí. Cenu totiž ovlivňuje celá řada věcí, jako je například rozsah pojištění, stejně jako výše pojistného krytí. Zapomínat nelze ani na bonus a malus, nebo objem motoru konkrétního vozu. K tomu všemu se přidává také ceník samotné pojišťovny. Náš web je tu proto, abyste se mohli v cenách lépe zorientovat. A to jednoduše a nezávazně a samozřejmě kdykoliv budete potřebovat danou pojistku prozkoumat.

K čemu povinné ručení slouží?

Povinné ručení je pojistkou, která je určená na krytí způsobených škod. Nehradí se z něho škody na vlastním voze, ale slouží k tomu, že jsou z něho hrazeny způsobené škody. A to na jiných vozech, jiném majetku, ale i škody na zdraví, které mohly být způsobeny jiným účastníkům dopravní nehody. Díky tomu je nemusí majitel vozu hradit z vlastní kapsy. Vše je nahlášeno a řešeno jako pojistná událost.

Co je to připojištění?

Některé pojišťovny v našem reklamním přehledu mohou nabídnout i různá připojištění. Jedná se o doplňkové služby, které obsahuje základní povinné ručení. Připojištění se může vztahovat na pasažéry ve voze, na přepravovaná zavazadla, na riziko srážky se zvěří, stejně jako třeba na čelní sklo. Jedná se o dobrovolné doplňky, které je možné mít sjednané, ale povinností to není.

Jak pojistku sjednat?

Náš reklamní katalog vám pomůže s výběrem té nejlepší pojistky. Tu dnes není problémem sjednat velmi jednoduše, a to online, z pohodlí domova. Díky tomu jsou ušetřeny starosti, tak je ušetřeno i mnoho času. Danou možnost sjednání dnes nabízí každá kvalitnější a také každá modernější pojišťovna na našem trhu.

Kdo musí povinné ručení mít?

Jedná se primárně o majitele osobních automobilů. Zapomínat však nelze také na to, že ho musí sjednávat i majitelé nákladních aut, ale také motocyklů. Pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla je nutností pro každého motoristu, který jezdí po našich silnicích.

Jak vypadá ideální pojistka?

Nejlepší povinné ručení je to, které je za nejnižší cenu na trhu. Zároveň má odpovídající rozsah, který chrání v případě celé řady rizik, která mohou nastat. Dále nelze zapomínat ani na důležité limity pojistného krytí, které jsou také velmi důležitou věcí, na kterou hledět. Vše by mělo být optimální tak, aby pojistka vyhovovala vašim potřebám, ale i vašemu osobnímu finančnímu rozpočtu.

Jak dlouho povinné ručení platí?

Může být sjednáno na pevnou dobu, ale mnohem běžnější je, že je pojistka sjednána na dobu neurčitou. To ale neznamená povinnost zůstávat stále jenom u jedné a té samé pojišťovny. V případě potřeby je možné podat výpověď a najít výhodnější nabídku. K tomu vám může pomoci právě náš reklamní katalog pojistek, který je dobrým pomocníkem pro toho, kdo hledá pojistku, která bude ideální.