Úvěrový produkt spadající do segmentu mikropůjček neboli půjček před výplatou. U nás je spojena s tuzemskou společností Via SMS s.r.o. která je součástí nadnárodní finanční skupiny, která dále působí v zemích, jako je Lotyšsko, Polsko, ale třeba také Švédsko nebo Španělsko. Skupina je známá pod názvem VIA SMS Group.

Charakteristika půjčky

Nejnižší částkou, o kterou je možné si požádat, je suma ve výši 100 korun českých. V segmentu mikropůjček jde o jednu z mála společností, která půjčuje i takto symbolické částky. Maximální sumou, která je k dispozici, je částka 20 000 korun českých. Získaná půjčka je neúčelová, využitelná na cokoliv. Bez nutnosti konkrétní účel uvádět, nebo ho následně také dodávat.

Získaná částka je kombinovatelná s termínem splatnosti. Jeho nejkratší podobu je týden – 7 kalendářních dní. Nejdelší podobou je jeden měsíc – 30 kalendářních dní. Z tohoto rozmezí si může žadatel zvolit libovolný termín, který bude odpovídat jeho potřebám.

Základní parametry

Výše půjčky: 1000 – 20 000 Kč
První půjčka až 6 000 Kč
Doba splatnosti 7 – 30 dní
Úrok od: 0% p.a.
RPSN od: 0%
Bez doložení příjmu  ne
Půjčka bez registru  ne
První půjčka zdarma  ano (6 000 Kč)
Bez ručitele  ano
Se záznamem v rejstříku trestů:  ano
Půjčka pro rodiče na MD:  ano
Půjčka pro seniory:  ano
Půjčka pro nezaměstnané:  ne
Půjčka s exekucí:  ne
Vyplacení půjčky: na účet

Úroky a RPSN

Výhodnost půjčky můžeme rozdělit na dva směry. První se týká nových zákazníků, kterým VIA SMS půjčka může nabídnout půjčku zdarma. Ta má nulový úrok a tak klient vrátí přesně a jenom takovou sumu, která mu přišla na jeho bankovní účet. Omezený je tím, že si lze půjčit maximálně 6 000 Kč. V takovém případě je úrok nulový a RPSN vychází v desetinách procent.

Druhý směr je spojený s klasickou žádostí klienta, který nežádá poprvé. Ten si může požádat o sumu i vyšší, která už bude zatížena úrokovou sazbou i klasickým RPSN. Dané sazby se odvíjejí od výše půjčené částky a od toho, na jak dlouho je poskytnuta. Na modelovém příkladu v podobě úvěru ve výši 10 000 Kč na dobu 30 dní je patrné, že přeplatíme 2 400 Kč. V rámci měsíce jde o navýšení o 24 procent. Konkrétní RPSN odpovídá hodnotě 1 270 %.

Podmínky získání

Základní podmínky má VIA SMS půjčka podobné, jako u řady ostatních konkurentů. Mezi hlavní požadavky, které jsou spojeny s jednotlivými žadateli, patří:

 • Tuzemské státní občanství
 • Věkové rozmezí 20 – 68 let
 • Bezdlužnost – nulové prodlení s ostatními úvěry

Mezi další podmínku patří i nutnost příjmu, které je třeba při vyřizování půjčky prokázat. Příjmy mohou pocházet z různých aktivit, od zaměstnání, přes podnikání, až například k různým dávkám nebo důchodům, které jsou pobírány od státu.

Žádost o půjčku

Požádat si o peníze lze jednoduše, rychle, kdykoliv a odkudkoliv. Vše je nastaveno tak, že si klient může požádat prostřednictvím internetu, v rámci počítače, mobilního telefonu, nebo třeba i svého tabletu. Výběr půjčky i vyplnění základních informací netrvá déle, než několik málo minut.

Mezi důležitou podmínku získání, kterou VIA SMS půjčka také má, patří povinnost zaslání registračního poplatku. Ten je ve výši jedné koruny a je třeba ho zaslat z bankovního účtu, který je vedený na osobu žadatele. Tímto způsobem dochází k prověření toho, že peníze v případě schválení půjdou skutečně na bankovní účet, na který mají jít. Tento registrační poplatek je účtován jenom klientům, kteří žádají poprvé. Při opakované žádosti jeho zaslání není třeba. Zaslán může být na  jeden z bankovních účtů u těchto konkrétních ústavů:

 • MONETA Money bank (GE Money bank)
 • Raiffeisen bank
 • Fio banka
 • Komerční banka
 • Česká spořitelna

Tabulka splátek

Výše půjčky Splatnost půjčky Poplatek půjčky Vrátíte
1 000,- Kč 30 dní 0,- Kč 1 ,00,- Kč
2 000,- Kč 30 dní 0,- Kč 2 000,- Kč
3 000,- Kč 30 dní 0,- Kč 3 000,- Kč
4 000,- Kč 30 dní 0,- Kč 4 000,- Kč
5 000,- Kč 30 dní 0,- Kč 5 000,- Kč
6 000,- Kč 30 dní 0,- Kč 6 000,- Kč

Rychlost vyřízení žádosti

Ta je závislá na celé řadě individuálních podmínek. Rozhodovat může i termín přijetí registračního poplatku, kdy při mezibankovním převodu může dojít k prodlevě v rámci několika dní. V ideálním případě je však VIA SMS půjčka vyřízena okamžitě a po rozhodnutí o přidělení úvěrového produktu jsou peníze okamžitě zasílány. To trvá obvykle deset minut. Důležité je myslet i na pracovní dobu. Žádosti jsou přijímány 24 hodin denně, ale samotné vyřizování a výplata požadovaných půjček probíhá výhradně jenom v pracovní dny, a to v čase od 9:00 do 18:00. Výplata peněz probíhá prostřednictvím bankovního převodu, kde opět platí, že délka trvání je závislá na tom, mezi jakými bankovními ústavy daná platba jde.

Splacení půjčky

Půjčku je nutné vrátit do konkrétního termínu, který je stanoven v době žádosti. Platba by měla být provedena prostřednictvím bankovního převodu. Pro správnou identifikaci je třeba využít variabilního symbolu, který je číslem smlouvy o půjčce. Po splacení je možné žádat o nový úvěr, ale nejdříve za 7 dní od lhůty, kdy jsou peníze plnohodnotně připsány na účet poskytovatele.

V případě rizika nedodržení termínu nabídne VIA SMS půjčka možnost prodloužení splatnosti půjčky. Termínem může být opět celých 30 kalendářních dní. Toto prodloužení je spojeno s naúčtováním poplatku. Tento poplatek musí být uhrazen předem, a to nejdéle do data, kdy končí původní domluvená splatnost. Pokud je vše v pořádku, je posunuta o domluvenou dobu. Lhůtu lze posouvat i opakovaně, stejným způsobem.

Kontakt na VIA SMS

Zákaznická linka

 • V pracovní dny: 9:00-19:00
 • Sobota: 10:00-16:00
 • Tel. 225 991 500

Často kladené otázky

Jak velkou částku si můžete půjčit?

Výše první půjčky je v rozmezí od 100 – 6 000,- Kč. Stálí klienti mohou čerpat půjčku až do výše 20 000,-.

Jaké doklady a kde doložit při žádosti o úvěr?

Je nutné disponovat mobilním telefonem a bankovním účtem. Při 1. žádosti je třeba doložit kopii Vašeho občanského průkazu. Při půjčce nad 4 999 Kč nebo opakovaných půjčkách, jejichž celková výše v jednom roce přesáhne 4 999 Kč, je potřeba podepsat Rámcovou smlouvu o úvěru. V takovém případě pro informace o způsobu ověření Vaší totožnosti a podpisu smlouvy kontaktujte, prosím, naši infolinku +420 225 991 500.

Je možné získat úvěr ikdyž jiná instituce Vám úvěr neschválila?

Ano, je. Pokud nejste veden u jiné instituce poskytující půjčky a úvěry jako dlužník, neexistuje žádná překážka k získání úvěru.

Jak dlouho trvá rozhodnutí o přidělení úvěru?

Rozhodnutí o schválení půjčky Vám bude sděleno prostřednictvím SMS na Vás mobilní telefon a e-mailem do 10 minut. V případě, že žádáte v pracovní době. Žádosti o půjčku přijímáme 24 hodin denně. Schvalování a výplata půjček probíhá pouze v pracovní dny od 09:00 do 18:00.

Zhodnocení půjčky

VIA SMS půjčka je poměrně zajímavý úvěrový produkt, který mlže při opakovaných žádostech nabídnout až 20 000 korun českých. Negativem zůstává nutnost zaslání registračního poplatku, nebo poměrně vysoký klasický úrok. Nové žadatele však potěší možnost první půjčky zcela zdarma. Oproti konkurenci může být na obtíž nutnost prokazovat konkrétní výši příjmu, což může prodloužit dobu vyřízení, která je však u opakovaných žádostí stlačena i na dobu pouhých deseti minut. Pro vyřízení není nutné mít ani ručitele, ani není nutné ručit movitým, nebo nemovitým majetkem. Pozitivem je možnost neomezeného prodlužování půjčky, u čehož však musíme podotknout, že to není zdarma. Žádné jiné poplatky spojené se získáním však účtovány nejsou.

Naše-půjčky.cz
Výhodnost úroků
Rychlost
Schvalovatelnost
Smluvní podmínky
Average

Klady

 • První půjčka až 6 000 Kč zcela zdarma
 • Dostupné i pro nezaměstnané nebo ženy na mateřské

Zápory

 • Vyšší úroky

Přidejte níže své zkušenosti s VIA SMS půjčka. Pomůžete tak mnoho lidem, kteří o této půjčce uvažují.

Napište své zkušenosti

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *